Aylıq pensiyaların orta məbləği ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 12,5 faiz artaraq 496,6 manat təşkil etmişdir.2025-ci il fevralın 1-i vəziyyətinə ölkə iqtisadiyyatında muzdla çalışan işçilərin sayı 1757,0 min nəfər olmuşdur.2025-ci ilin yanvar-fevral aylarında ölkədə ümumi daxili məhsul istehsalı 0,2 faiz artmışdır.2025-ci ilin yanvar-fevral aylarında əsas kapitala 2008,9 milyon manat məbləğində investisiya yönəldilmişdir.2025-ci ilin yanvar-fevral aylarında 10,7 milyard manatlıq sənaye məhsulu istehsal edilmişdir.2025-ci ilin yanvar-fevral aylarında pərakəndə ticarət dövriyyəsi real ifadədə 3,8 faiz artmışdır.2025-ci ilin yanvar ayında ölkənin xarici ticarət dövriyyəsi 4126,0 milyon ABŞ dolları təşkil etmişdir.2025-ci ilin yanvar-fevral aylarında istehlak qiymətləri indeksi əvvəlki ilin müvafiq dövrünə nisbətən 105,4 faiz təşkil etmişdir.Cari il yanvar ayının 1-i vəziyyətinə 941,7 min hektar sahədə dən və yaşıl yem üçün payızlıq bitkilər səpilmişdir.
Xəbərlər
(01.11.2021, 14:40) - Dövlət Statistika Komitəsinin sədri Tahir Budaqov Dünya Bankının Azərbaycan üzrə Ölkə Meneceri xanım Sara Maykl ilə görüşüb
(19.10.2021, 18:47) - Tahir Budaqov: “Hasilat Sənayesində Şəffaflıq” Portalı statistika potensialının artırılması sahəsində görülən işlərin növbəti bir nümunəsidir
(19.10.2021, 18:32) - “Hasilat Sənayesində Şəffaflıq” Portalının təqdimat mərasimi keçirilib
(08.10.2021, 14:19) - Dövlət Statistika Komitəsinin sədri Tahir Budaqov BMT-nin Azərbaycan Respublikasındakı Rezident Əlaqələndiricisi xanım Vladanka Andreyeva ilə görüşüb
(05.10.2021, 16:00) - “Biznes statistikası sahəsində məlumatların toplanması, işlənilməsi, təhlili, nəşri və yayımlanması işlərini gücləndirmək məqsədilə Dövlət Statistika Komitəsinə və İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidmətinə dəstək” tvinninq layihəsinin aralıq dövr iclası keçirilmişdir.